Wydatki ślubne – auto do ślubu i nie tylko

Jak rozplanować budżet weselny, czy to taka prosta sprawa? Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu, od tego wszystko się zaczyna. Chcemy mię po nim raczej piękne, niesamowite wspomnienia. Im bliżej imprezy napięcie i stres rocznie, ale trzeba się zatrzymać na chwile, usiąść i szczegółowo zaplanować wydatki, w celu ograniczenie niepotrzebnych błędów, na które nas nie stać.

auto do ślubuPamiętajcie, że znajdzie się wielu doradców, którzy chcąc dobrze będą wprowadzać niepotrzebne zamieszanie. Przecież to od nas zależy jak będzie wszystko wyglądać i ile pieniędzy przeznaczymy na piękny ślub. Jak więc zaplanować wydatki ślubne. Zacznijmy od wypisania wszystkich rzeczy, które musimy załatwić. Następnie ustal priorytety. Później zapisz ile procent całości budżetu powinny stanowić wydatki.
Całe wesele obejmuje od 40-50% całej kwoty, strój ślubny Młodej Pary powinien stanowić od 12- 15%, oprawa muzyczna – 10-15%, fotograf kamerzysta – od 5-10%, auto do ślubu ok. 5% ( samochód do ślubu można pominąć jeśli nie będziemy go wynajmować), dekoracja i oprawa florystyczna- ok. 5-20%, zaproszenia i papeteria ślubna – ok.2-5%.
Pamiętajmy jednak, że to przykładowe wyliczenia, wszystko będzie zależeć od Was. Wiadomo, że auto do ślubu wypożyczone będzie trochę kosztować, natomiast samochód do ślubu własny lub przyjaciół ograniczy ten koszt. Ciasta zamawiane z cukierni kosztują o wiele więcej niż upieczone przez ciocię. Atrakcje typu bar z drinkami i barmanem mają swoją cenę, pokaz sztucznych ogni.
Takie szczegóły tworzą całość naszego budżetu. Warto więc wszystko obliczyć i ustalić pewną granicę, bo wszystko kosztuje i łatwo roztrwonić pieniądze na mało potrzebne rzeczy.

Wiec podsumowując: rozpisanie zadań w terminarzu, ustalenie realnego czasu ich realizacji, potrzebne środki i niezbędne kontakty, to wszystko sprawi , że utrzymamy nad wszystkim kontrolę. Natomiast końcowy efekt będzie ukoronowaniem naszej ciężkiej , wielomiesięcznej pracy. Goście będą zadowoleni, a my spędzimy najpiękniejszy dzień naszego życia.