Wizyta na starówce w Toruniu

Miasto Mikołaja Kopernika było moim celem podróży od dłuższego czasu. Trzeba przyznać, że widok z mostu drogowego po zmroku na oświetlone zabytki robi ogromne wrażenie. Wybrałam się do Torunia ponieważ chciałam połączyć sprawy zawodowe z osobistą chęcią pozwiedzania.

Zakochana w toruńskiej starówce

toruń starówkaPierwszym punktem, który odwiedziłam był rynek staromiejski. Odnosi się wrażenie, że znajdujący się tam pomnik Kopernika to najściślejsze centrum miasta. Od rynku odchodzi mnóstwo bocznych uliczek, które są niezwykle urokliwe. Turyści nie mogą się tutaj nudzić, ponieważ niemal każda kamienica ma swoją odrębną historię. Miłośnicy dobrej kuchni znajdą tam wiele restauracji z daniami z całego świata. toruń starówka słynie z pierników, a szczególnie toruńskie katarzynki. Ich receptura stosowana jest od wielu pokoleń. Toruński piernik jest symbolem miasta. Na starówce znajduje się wiele sklepów z piernikami, a także muzeum piernika. Toruń jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO z uwagi na występujące tam obiekty takie jak: Ratusz, ruiny zamku krzyżackiego, zabytkowe kościoły, zachowane w dobrym stanie średniowieczne mury obronne, a także liczne kamienice liczące nawet 800 lat. Położona bezpośrednio w sąsiedztwie Wisły starówka przyciąga turystów z całego świata, a mieszkańcy miasta są przyzwyczajeni do nieustannie odwiedzanego centrum miasta.

Jeżeli nie odwiedziliście jeszcze toruńskiej starówki, koniecznie musicie nadrobić zaległości. Toruń jest nazywany „Krakowem północy”. Panuje tu bardzo ciepła, przyjazna atmosfera. Odbywa się tutaj bardzo dużo wydarzeń z życia kulturalnego i sportowego. Zakwaterowanie w Toruniu również jest bardzo rozbudowane. Turysta ma możliwosć wyboru od hosteli po kilku gwiazdkowe, ekskluzywne hotele.