Spólki na cyprze

Cypr stał się inwestycyjnym rajem dla zagranicznych podmiotów ze względu na wyjątkowo korzystne opodatkowanie. Jest ono jedno z najniższych na świecie. Dlatego coraz więcej zagranicznych inwestorów wybiera właśnie ten kraj na rejestracje firmy.

Korzystne opodatkowanie spółek na Cyprze

rejestracja spółek na cyprze

Rejestracja spółek na Cyprze jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rozwiązań. Unikamy dzięki temu płacenia wysokich podatków w krajach,w których nabywamy zyski.Założenie firmy w raju podatkowym nie jest ani nielegalne ani trudne. Przy pomocy pośrednika,kancelarii lub firmy doradczej,trwa od doby do 3 tygodni.Zakładanie firmy na Cyprze odbywa się w dwóch etapach.Pierwszy wymaga pisemnego  wystąpienia inwestora do komórki cypryjskiego Ministerstwa Handlu,Przemysłu i Turystyki z propozycja nazwy firmy. Uzyskanie akceptacji pozwala na przejście do drugiego i ostatniego etapu  zakładania firmy-złożenia wniosku rejestracyjnego. Jeśli chcemy zdalnie zarejestrować działalność potrzebne będzie pośrednictwo polskiego biura prawnego. Założenie spółki zawsze wymaga współpracy z cypryjskimi prawnikami.Do wniosku rejestracyjnego należy dołączyć następujące dokumenty w języku greckim lub angielskim:umowę i statut spółki,informacje o kapitale spółki,adres spółki,dane personalne członków spółki,kopie paszportów lub dowodów członków spółki oraz informacje o ilości przypisanych udziałów.Opłata za rejestrację spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zależy od deklarowanego kapitału początkowego.

Okres oczekiwania na rejestracje trwa ok miesiąca. Można jednak skorzystać z procedury przyspieszonej trwającej do kilkunastu dni,natomiast odbywa się to za dodatkową opłata. Koszt założenia spółki na Cyprze waha się w granicach od 2000 do 5000 euro.Rok podatkowy na Cyprze pokrywa się z rokiem kalendarzowym (tylko pierwszy rok spółki może trwać do 18 miesięcy). Rozliczenia podatku należy dokonać do 1 sierpnia roku kolejnego.