Rozpuszczamy lód specjalną solą

Chociaż mamy już koniec grudnia to okazało się, że zima znowu zaskoczyła kierowców. Jest to dosyć absurdalna sytuacja, jednak duże opady śniegu i minusowe temperatury spowodowały spory paraliż na drogach. Zlodowacenia nie sprzyjają nie tylko samochodom, ale też pieszym. Dlatego niezbędna jest specjalna sól, która powoduje topnienie lodu.

Specjalna sól na zimowych drogach

sól drogowaZima to śliskie ulice i chodniki, zasypane dodatkowo śniegiem. Właśnie taka sytuacja powitała na początku tygodnia mieszkańców naszego miasta, a praktycznie całego województwa. Mimo tego, że już w kalendarzu mamy zimę, to jak zawsze i tak zaskoczyła ona kierowców. Na ulicach pojawiły się pługi śnieżne i samochody rozsypujące sól drogową. Powoduje ona obniżenie temperatury zamarzania wody, dzięki czemu lód szybko topnieje, a nasze samochody nie ślizgają się na ulicach. Co prawda sól ta mocno potrafi zniszczyć nasze buty, jednak na rynku jest mnóstwo środków, które chronią nasze buty po ich posmarowaniu. Taka sól drogowa bardzo często przydałaby się na naszych prywatnych posesjach. Na szczęście jest ona do kupienia nie tylko hurtowo, ale też w mniejszych opakowaniach i spokojnie możemy się w nią zaopatrzyć. Śliskie chodniki, podjazdy czy też schody wejściowe nie będą już zagrażały naszemu zdrowiu po wysypaniu ich taką solą. Możemy też rozmrozić lód zwykłą solą kuchenną, jednak z kilku względów jest to mało opłacalne. Po pierwsze, musielibyśmy zaopatrzyć się w sporo opakowań, a po drugie szkoda soli, która bardziej przyda się naszym potrawom. 

Zlodowacenia na ulichach czy chodnikach są dosyć niebezpieczne, dlatego trzeba było znaleźć sposób na ich likwidację. Doskonale sprawdziła się sól, która zmniejsza temperature zamarzania wody, dzięki czemu lód topnieje nawet przy minusowych temperaturach.