Porządne korony zębowe

 

Nic nie trwa wiecznie, jak to powiadają ludzie. Miałam okazję się o tym przekonać, kiedy któregoś dnia próbowałam sobie rozłupać smacznego orzecha laskowego, którego znalazłam pod drzewem, zębami. W pewnym momencie usłyszałam trzask, poczułam okropny ból i okazało się, że złamał mi się ząb.

Korona zębowa po raz pierwszy

trwałe korony zębowe w OlsztynieNie wiedziałam co zrobić i zrozpaczona pobiegłam do mojej ulubionej dentystki błagając, żeby akurat była w gabinecie. Miałam szczęście, akurat była i nie miała pacjentów. Okazało się, że jedyne co możliwe w tym przypadku to odbudowa zęba. Czyli trwałe korony zębowe w Olsztynie były moim jedynym wyjściem z tej sytuacji. Trzeba było na początku umieścić w zębie wkład koronowo-korzeniowy zaczynając od umieszczeniu w dziąśle wkładu i uprzednim wyleczeniu zęba kanałowo. Bez leczenia kanałowego nie dało się tego wykonać, ząb musiał być czysty. Czekało mnie więc długie leczenie. Nie chciałam wyrwać tego korzenia, bo ząb ten był mi potrzebny do gryzienia i żucia. Po leczeniu kanałowym, umieszczono mi w dziąśle specjalny wkład, który był włożony głęboko w korzeniu. Wszystko to po to, żeby korona miała się na czym trzymać. Zastanawiałam się, czy taka korona będzie mocna i czy będę mogła nią normalnie jeść. Dentystka zapewniała mnie, że wykonują korony tylko z najlepszych, najtwardszych materiałów, które sprawiają, że człowiek nawet nie wyczuwa, że nie ma normalnego zęba, tylko koronkę.

Gdy w końcu miałam już koronkę i pozbyłam się widocznego ubytku, odetchnęłam z ulgą. Udało się uratować ten ząb, to znaczy korzeń i chociaż mam czym gryźć. Faktycznie, jest to bardzo trwała korona i nic się z nią złego nie dzieje. Mogę swobodnie jeść i gryźć nawet twarde rzeczy. Dobrze, że się udało, bo panikowałam strasznie gdy mi się złamał ząb.