Porządne ekspresy do kawy

Wraz z mężem zawsze marzyliśmy o otworzeniu własnej kawiarni, jak już będziemy trochę starsi. Czas szybko upłynął i postanowiliśmy zrealizować nasz plan. Chcieliśmy mieć taką bardzo klimatyczną kawiarenkę z nastrojowymi kolorami, świeczkami i przygaszanymi lampkami. Takie miejsce do posiedzenia w spokoju i relaksu.

Własna kawiarnia i ekspres do kawy

nowe profesjonalne ekspresy gastronomiczneWybraliśmy już meble do kawiarni, stoliki i wszystko co najważniejsze. Przyszedł więc czas na serce kawiarni czyli ekspresy. Odwiedziliśmy duży sklep, gdzie można było znaleźć nowe profesjonalne ekspresy gastronomiczne i zaczerpnąć rady od ekspertów, którzy znali się na wszystkich modelach. Cieszyłam się, że był to sklep, który posiadał tylko takie profesjonalne ekspresy, ponieważ przynajmniej nie kupilibyśmy przypadkiem takiego do użytku domowego, a specjaliści znali się na nich najlepiej. Długo zastanawialiśmy się, jaki ekspres będzie odpowiedni. Zależało nam na tym, żeby nie przygotowywać kawy zbyt długo. Musiał być szybki i najlepiej mieć kilka otworów, by móc przygotować jednocześnie kilka filiżanek. Chciałam też, by można było wybrać sobie różne dodatki, takie jak spienienie mleka, kawa delikatna, kawa mocniejsza, espresso. Ludzie teraz są bardzo zorientowani w rodzajach kaw, dlatego trzeba być na bieżąco, żeby móc serwować im to co najlepsze. Udało nam się wybrać odpowiedni ekspres po parudziesięciu minutach zastanawiania się i pan wytłumaczył nam, jak go używać.

Kiedy poznaliśmy już wszystkie funkcje ekspresu i przestudiowaliśmy całą instrukcję obsługi, musieliśmy zacząć próbować robić kawę. Wszystko na szczęście nam wychodziło i juz wkrótce modliśmy częstować gości świeżą kawą, przygotowaną przez nas i nowy, wspaniały ekspres. Wiele osób zachwala naszą kawę, więc musi nam dobrze wychodzić.