Polski rynek gier planszowych

Jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków gier planszowych w Europie jest właśnie rynek polski. Możemy to zaobserwować zarówno po stronie popytu, jak i również podaży. Na rynek wchodzi coraz więcej podmiotów specjalizujących się w sprzedaży gier planszowych.

Coraz więcej sklepów z grami planszowymi

gry planszowe Za znaczną część tego wzrostu odpowiada internetowy sklep z grami planszowymi oferujący niezwykle szeroki wybór tytułów. Oferowane w takich sklepach gry planszowe i łamigłówki trafiają w ręce klientów bardzo szybko. Oczywiście nie każda gra planszowa jaką można znaleźć w sklepie cieszy się takim zainteresowaniem, ale zazwyczaj tytuły, które zdążyły już zadebiutować, sprzedają się całkiem dobrze. Z pewnością nie przynoszą one strat twórcom czy dystrybutorom. Polskie tytuły coraz chętniej i śmielej wkraczają tez na rynki zagraniczne. Przetłumaczenie gry planszowej nie jest zbyt kosztowne, więc nie należy się dziwić, że polscy twórcy gier planszowych odważniej skłaniają się w stronę rynku zachodniego, który tworzy znacznie większe perspektywy do zarobku niż rynek Polski. Niskie zarobki obywateli sprawiają bowiem, że pula pieniędzy, które mogą być w ciągu roku wydane na produkty związane z grami planszowymi jest bardzo ograniczona w przypadku statystycznego Polaka.

Być może za jakiś czas się to zmieni, ale w tej chwili nie jesteśmy w stanie przeskoczyć pewnego poziomu zarobków, a to ma przełożenie na branże gier planszowych w naszym kraju. Pomimo tych ograniczeń możemy ocenić, że dynamika wzrostu omawianej branży jest co najmniej zadowalająca.

Źródło:

https://www.moriongames.pl/