Polecana szlifierka do warsztatu

Bez niektórych urządzeń ciężko wyobrazić sobie proste prace w warsztacie czy też naprawy w domach. Oprócz urządzeń prostych jakim są młotki czy śrubokręty wyróżnić można te bardziej zaawansowane zasilane energią elektryczną. Narzędziami tego typu są wszelkiego rodzaju wiertarki, młoty pneumatyczne oraz szlifierki kątowe.

Najlepsze narzędzia dla majsterkowicza

hitachi g23srJednym z urządzeń bardzo potrzebnych do prostych prac jest wspomniana szlifierka. Ich wybór w sklepach budowlanych jest ogromny. Warto jednak dobrze przemyśleć swoją decyzję odnośnie zakupu żeby jej później nie żałować. Do naszych sklepów trafiają bowiem często towary o wątpliwej jakości dlatego powinniśmy wybierać te sprawdzone i polecane przez innych. Taką szlifierką jest hitachi g23sr słynąca ze swojej niezawodności i solidnego wykonania. Ten model szlifierki posiada moc znamionową na poziomie 2000W co świadczy o tym, że jest to urządzenie dość mocne. Tarcze jakie są do niego zakładane posiadają średnicę 230mm. Na biegu jałowym szlifierka ta jest w stanie pracować z szybkością maksymalną wynoszącą nawet 6600 obrotów na minutę co jest bardzo dobrym wynikiem. Bardzo dużym plusem stojącym po stronie tych urządzeń jest to, że posiada ono funkcję umożliwiającą wymianę szczotek silnika od zewnątrz. Szczotki to najczęściej psujące się elementy szlifierek więc w tym wypadku jest to bardzo duże ułatwienie powodujące zwiększenie żywotności całego urządzenia. 

Ogólnie rzecz biorąc szlifierki są urządzeniami, które ciągle poddawane są dużym obciążeniom. Szczególnie na budowach są silnie eksploatowane do cięcia różnego typu drutów zbrojeniowych oraz różnych blach i innych metalowych elementów. Muszą to być więc urządzenia bardzo solidnie wykonane, które nie zawiodą nas w najważniejszym momencie.