Najlepszy bursztyn znad Bałtyku

Nie każdy z nas lubi ozdoby z metali szlachetnych, jak złoto, srebra, czy platyna. Niektórzy cenią sobie naturalność i organiczne pochodzenie ozdób i biżuterii. Trudno się temu dziwić, szczególnie, że wyroby z bursztynu są naprawdę oryginalne i pasują do każdej kreacji.

Ile kosztują bursztyny bałtyckie?

bursztyn bałtycki cenaNa początek kilka słów o tym, jak powstaje bursztyn. Otóż tworzy się on z kropel lub sopli żywicy, powstałych po nacięciu, pęknięciu lub zranienia drzewa. W Polsce nie jest do końca ustalone, które drzewo odpowiada za powstawanie bursztynów bałtyckich. Kiedyś przyjmowało się, zgodnie ze źródłami literackimi, że drzewem, dzięki któremu powstał ten rodzaj bursztynu jest tak zwane „drzewo bursztynodajne” z gatunku sosnowatych. Jednak najnowsze badania jako źródła pochodzenia wskazuje drzewa z rodzaju modrzewników i sośnicowatych. Bursztyn bałtycki jest także nazywany „bałtyckim złotem”. Jako, że jest to kopalina, jego ilość jest ograniczona i stad jego wysoka cena. Jeżeli chcemy zakupić bursztyn bałtycki cena w sklepie internetowym jest znacznie niższa od tej, w jakiej nabywamy go u jubilera lub u nadmorskiego handlarza, prowadzącego własne stoisko. Sklepy internetowe z bursztynami bałtyckimi robią się coraz popularne, gdyż w krajach, w których on nie występuje zrobiła się moda na ozdoby z tej kopaliny. Ceny bursztynów bałtyckich zależą głównie od wielkości tej substancji organicznej, oraz tego, w czym została osadzona. Jednak generalnie rzecz biorąc, ceny bursztynów są wyższe niż srebra, a czasem złota, ale nie jest on tak jak one – sprzedawany ze względu na gramaturę.

Bursztyny uwielbiają szczególnie kobiety. Pasują one niemal do każdego stroju, a stylowy dodatek z tej kopaliny może zamienić mało atrakcyjna kreację w tą, która pozytywnie zwraca uwagę. Warto mieć w swoim kuferku z biżuterią, choć jedną ozdobę z bursztynu bałtyckiego.