Bierzemy z mężem kredyt hipoteczny w Rzeszowie

Po ślubie z mężem jak najszybciej chcieliśmy kupić swoje upragnione mieszkanie. Mieliśmy już po prostu dosyć mieszkać na wynajmowanym. To nie było dla nas komfortowe. Szczególnie, że warunki w tych wynajmowanych mieszkaniach najczęściej pozostawiają sporo do życzenia.

Wzięcie kredytu hipotecznego

kredyty hipoteczne w RzeszowieNo oczywiście czasem jeśli ktoś ma szczęście to udaje mu się wynająć mieszkanie, które jest ładne. My jednak z mężem takiego szczęścia nie mieliśmy. I w tym mieszkaniach w których mieszkaliśmy naprawdę nie było ładnie. Od razu gdy byliśmy po ślubie poszliśmy do doradztwa finansowego żeby sprawdzić czy już możemy ubiegać się o kredyt hipoteczny i poszliśmy dowiedzieć się też przy okazji jaką mamy zdolność kredytową. Pojechaliśmy akurat tam bo przeczytałam, że kredyty hipoteczne w Rzeszowie są najszybciej przyznawane. Nie widziałam ile jest w tym prawdy. Ale przecież warto sprawdzić samemu. Pani powiedziała nam, że jak najbardziej będziemy mogli składać wniosek o taki kredyt i że mamy zacząć rozglądać się za mieszkaniem. Prawda jest taka, że już od dawna wiedzieliśmy gdzie byśmy chcieli mieszkać. Tam były jeszcze mieszkania na sprzedaż dlatego też podpisaliśmy umowę przedwstępną z którą poszliśmy do doradztwa. Musieliśmy mieć z sobą także zaświadczenia z pracy i wyciągi z banków. Jednak takie dokumenty są chyba także zawsze przy każdym innym kredycie. Po złożonych dokumentach dowiedzieliśmy się, że około dwa tygodnie będziemy musieli teraz czekać na decyzję banku.

Te dwa tygodnie wydawały się nam naprawdę bardzo długie. Nie było dnia żebyśmy z mężem nie zastanawiali się nad tym czy dostaliśmy ten kredyt. W końcu dostaliśmy telefon. Okazało się, że dostaniemy ten kredyt. Byliśmy wtedy naprawdę bardzo szczęśliwi i nie mogliśmy się już doczekać nowego mieszkania.