Kosmetyki dozwolone w ciąży

Każda kobieta dba o siebie, swoje ciało i urodę. Chce wyglądać jak najlepiej. Dlatego tak często sprawdzamy składy kosmetyków, ich opinie i recenzje, ponieważ często się zdarza, że nie są one naturalne, mają dużo konserwantów i zamiast pomóc naszej skórze- mogę jej zaszkodzić. Warto dlatego też zakupy kosmetyczne robić przykładowo w sklepach zielarskich.

Jak uniknąć rozstępów w ciąży?

olejek przeciw rozstępom w ciążyTak więc gdy namolnie zwracamy uwagę na takie rzeczy, to co dopiero mówić o tym, kiedy jesteśmy w ciąży. Wtedy szczególną uwagę zwracamy na to jakie kosmetyki wybieramy, czy są one naturalne i czy nie ma przeciwwskazań do używania w tym niezwykłym czasie. Są jednak też takie kosmetyki, które wręcz powinnyśmy stosować w ciąży. Świetnym przykładem jest olejek przeciw rozstępom w ciąży. Taki olejek zawsze ma specjalną ikonę i wiemy, że jest on dla nas bezpieczny. Bardzo ważne est używanie go, ponieważ idealnie nawilża skórę, sprawią, że jest bardziej elastyczna i łatwiej się rozciąga. Zmniejsza bardzo ryzyko powstania rozstępów, a wiadomo, że gdy one się już pojawią, to raczej nie da się ich pozbyć całkowicie. Innym kosmetykiem potrzebnym w czasie ciąży jest oliwka i krem ujędrniający biust. Warto korzystać z tych kosmetyków, ponieważ sprawiają one, że skóra jest w lepszej kondycji i dużo szybciej dojdzie do siebie po porodzie. Warto również kupować je w aptekach, gdzie mamy pewność co do tego, że są bezpieczne, a poza tym farmaceuta tam pracujący zawsze służy nam dobrą radą.

Podsumowując, w ciąży obowiązkowo wręcz powinnyśmy kupić olejek przeciw rozstępom, specjalną oliwkę, krem do biustu i krem na cellulitis. One sprawią, że po porodzie nadal będziemy wyglądać pięknie i młodo, a nasza skóra będzie jędrna i napięta. Co więcej w ciąży potrzebne są do odpowiedniego nawilżenia.